آرشيو اخبار
معاون وزير بازرگاني: بيش از دو ميليون تن موجودي شكر در كشور وجود دارد هيچ نگراني درباره‌ي تامين قند و شكر مورد نياز وجود ندارد
 
وزارت بازرگاني در پي مطرح شدن كمبودهايي در بازار قند و شكر، توزيع گسترده‌ي اين كالا را آغاز كرد.


محمدصادق مفتح - معاون وزير بازرگاني - در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگاني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب ‌از آغاز توزيع گسترده‌ي قند و شكر در تعاوني‌هاي كارمندي، ‌كارگري، صنوف توزيعي و فروشگاه هاي زنجيره‌يي خبر داد.


مفتح گفت: در حال حاضر بي‌سابقه‌ترين ذخيره‌ي قند و شكر در كشور موجود است به طوري كه ‌٥/١ ميليون تن موجودي در كارخانجات و حدود ‌٧٠٠ هزار تن ذخيره‌سازي از سوي دولت وجود دارد بنابراين به هيچ عنوان جاي نگراني نيست.


وي توصيه كرد: صنوف توزيعي در استان‌هاي مختلف با مراجعه به شركت‌هاي غله و خدمات به ميزان لازم قند و شكر تهيه مي‌كنند چراكه هيچ محدوديتي در توزيع آن وجود ندارد.


معاون وزير بازرگاني همچنين با اشاره به مشكل به وجود آمده در بازار قند و شكر در استان‌هاي آذربايجان غربي، ‌آذربايجان شرقي و زنجان عنوان كرد: توزيع گسترده قند و شكر در اين سه استان از روز شنبه آغاز شده و در تهران نيز از امروز آغاز مي‌شود.


مفتح در باره علت به وجود آمدن كمبود قند وشكر در برخي نقاط كشور گفت: علت به وجود آمدن چنين مشكلي جو سازي رواني بوده چرا كه عده‌اي به دنبال سودجويي در پي ايجاد تنش در بازار بوده‌اند.


وي افزود: هيچ تغييري در بازار شكر به وجود نيامده و قطعا با تغيير وضعيت دولت نيز با استفاده از ابزار تعرفه و سياست تنظيم بازار شكر مورد نياز را از داخل و نيز تشويق بخش خصوصي به واردات تامين خواهد كرد. از سوي ديگر با توجه به آغاز فصل برداشت چغندرقند از اوايل شهريورماه امسال هيچ نگراني در خصوص تامين قند و شكر مورد نياز كشور وجود ندارد.


مفتح همچنين درباره‌ي مشكل كمبود چاي و افزايش قيمت آن در بازار گفت: در حال حاضر حدود ‌١٠٠ هزار تن چاي در انبارهاي تعاوني، ‌كشاورزي موجود است و از سوي ديگر فصل برداشت چاي نيز نزديك است، بنابراين پيش‌بيني مي‌شود قيمت چاي به شدت كاهش يابد.


وي با بيان اين‌كه زمينه‌اي براي ايجاد مشكل در بازار چاي وجود ندارد عنوان كرد: در حال حاضر واردات چاي علاوه بر موجودي داخل به روال عادي در حال انجام است.


به گزارش ايسنا دوشنبه‌ي هفته‌ي جاري نيز از سوي وزارت بازرگاني براي دريافت كالابرگ شماره‌ي ‌٩٤٧ ويژه‌ي قند و شكر اعلام شده است.


انتهاي پيام

كد خبر: 8703-07507
تاريخ خبر: 16/03/87
منبع: خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران .سرويس: بازرگاني
كد خبر: 263
سايتهاي اعضاء
سايتهاي خبري
سايتهاي تخصصي شکر
| صفحه اصلي | آرشيو اخبار | کارخانه هاي قند وشکر | آمارهاي تخصصي | نرخ جهاني شکر |
Info@ISFS.IR